Czy demontaż mebli ułatwia przeprowadzkę?

Czy demontaż mebli ułatwia przeprowadzkę?

W zależności od tego ile posiadamy przedmiotów wielkogabarytowych i z ilu tak naprawdę części się one składają, warto przemyśleć ich demontaż przed przeprowadzką. Specjalistyczna firma transportowa, zajmie się ona tego typu przedmiotami, aby moc je potem z łatwością złożyć. Nie ma sensu rozkręcać mebli, których potem ponowne skręcenie jest niemożliwe, a niestety może się tak zdarzyć i musimy być na to przygotowani. Niektóre rzeczy w nowym miejscu mogą już nie wyglądać tak, jak wyglądały w starym.

Jeśli jednak mamy wąskie schody na klatce schodowej lub winda jest za mała, nie mamy innej możliwości jak tylko demontaż. Inaczej mogą one albo nie zmieścić się, albo utknąć, gdzie będzie konieczne ich uszkodzenie. Nikt, kto planuje przeprowadzkę, nie przyjmuje do wiadomości, że część jego dobytku zostanie zniszczona, bo np. schody były za wąskie. Cała akcja przeprowadzkowa musi być przeprowadzona sprawnie, z korzyścią a nie stratą dla klienta.

Nawet tania firma dysponuje nowoczesnymi rozwiązaniami, aby móc utrzymać się na rynku. Firmy oferujące przeprowadzki w Warszawie mają wieloletnie doświadczeniem i nie straszne im są wąskie schody czy mała winda. Mogą na przykład używać specjalnych pasów oraz podkładek, dzięki czemu duże przedmioty będzie dużo łatwiej znieść i nigdzie się nie zaklinują. Również sprawdzonym sposobem jest relokacja przez okno czy balkon, gdzie może podjechać podnośnik. Specjaliści z firm przeprowadzkowych bardzo często wykorzystują tego typu rozwiązania. Ich zadaniem jest przeprowadzenie bezpiecznej relokacji mienia klienta.

Należy pamiętać, że wszędzie tam, gdzie przedmioty wielkogabarytowe w swojej konstrukcji posiadają klej, nie wrócą one już do swojej pierwotnej formy. Podobnie z rzeczami wykonanymi z miękkich materiałów. Przykładowo taka płyta pilśniowa. Nie wkręci się ponownie śruby tam, gdzie była poprzednio. Należy zrobić nowy otwór obok, co może powoduje jej deformację, a także zostawia widoczną dziurę.

Specjalistyczna firma zadba nie tylko o sprawny demontaż mebli, ale potem dołoży wszelkich starań, aby jak najlepiej je złożyć. Możemy zaufać fachowcom, bo wiedzą co robią i nie zostawią nas ze zdeformowanym rupieciem. Zaproponują takie rozwiązanie, żeby mebel był nie tylko funkcjonalny, ale również wyglądał dobrze. Spełniał swoje zadanie, takie, jakie miał przed przeprowadzką. Na pewno nie zostawią klienta samemu sobie z zepsutym przedmiotem. Dysponują całą paletą narzędzi, aby klient był zadowolony z efektu końcowego. Wszystko muszą najpierw uzgodnić z klientem, nie mogą za niego podejmować decyzji odnośnie jego majątku.
Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na demontaż jakiegoś mebla, nie możemy mieć pretensji, że po ponownym jego złożeniu, znacznie osłabiła się jego konstrukcja. Taki przedmiot może też nie wytrzymać naporu kilogramów, które poprzednio mieścił. Warto, aby o jego rozmontowaniu zadecydowała specjalistyczna firma transportowa i podpowiedziała najlepsze rozwiązanie problemu.