Jak przeprowadzać się na własną rękę?

Jak przeprowadzać się na własną rękę?

Przeprowadzka na własną rękę jest najmniej uciążliwa wówczas, kiedy nie mamy zbyt dużo dobytku i nie jest on ani zbyt problematyczny ani cenny. Jeśli nie mamy wielkogabarytowych mebli czy innych przedmiotów tego typu. W innych przypadkach, warto zaufać profesjonalistom, których oferuje firma transportowa, mająca w swojej ofercie przeprowadzki. Zadbają oni od samego początku o dobra, które chcemy relokować. Sami zorganizują opakowania, w które je zabezpieczą. Posiadają doświadczenie, często wypracowywane latami, aby wszystkie przedmioty klienta dotarły na nowe miejsce w stanie nienaruszonym, nawet bez jednej ryski. Cała przeprowadzka odbywa się bezstresowo i szybko, a czas jest przecież bardzo ważny. Klienci często oddają pod opiekę takiej firmie cały swój dobytek, więc muszą mieć do niej zaufanie.

Kiedy organizujemy przeprowadzkę samemu, musimy zadbać o wszystko w pojedynkę. Postarać się o kartony, zorganizować ludzi do noszenia oraz odpowiedni transport. Często są to przypadkowe osoby, które nie dbają o powierzone im mienie. Ponadto taka akcja kończy się w momencie wypakowania wszystkiego do jednego, najbliższego pomieszczenia od pojazdu. Taka sytuacja może trwać nawet kilka, a nawet kilkanaście dni. Samo zabezpieczanie, pakowanie to czas. Często już na wstępie potrzebujemy innych osób do pomocy.

Profesjonalna firma transportowa to rozwiązanie kompleksowe, odciążające klienta do minimum. Najczęściej stoi on z boku i przygląda się pracy specjalistów, w końcu zleca usługę i wymaga. Zbiera siły, aby w nowym miejscu nie zacząć od zmęczenia a z nową siłą inne życie.

Firma dopasowuje swoje usługi pod klienta, działa tak, aby całość przebiegła bez zakłóceń. Na życzenie klienta może dodatkowo ubezpieczyć dobytek, aby nic mu się nie stało przed transportem, w jego czasie i po przybyciu na miejsce. Podpisuje umowę, na podstawie której można potem dochodzić swoich praw w postępowaniu reklamacyjnym. Przeprowadzając się na własną rękę, nie będziemy mieli takich praw. Będziemy musieli dostosować się do czasu i wymagań wynajętych przez nas ludzi do pomocy. Jeśli podczas transportu ktoś coś uszkodzi, zniszczy czy źle zabezpieczy, pretensje będziemy mogli mieć tylko i wyłącznie do siebie. Po co ryzykować swoim dobytkiem? Lepiej zamówić profesjonalną firmę i spać spokojnie. Taką akcję, jeśli jest źle przeprowadzona, będziemy pamiętać do końca życia. Czy warto? Posiadamy nie tylko wartościowe pod względem materialnym przedmioty, ale również te sentymentalne, które tylko my wiemy ile dla nas znaczą.  Czy jesteśmy gotowi na ich stratę lub zniszczenie? Z pewnością nie.

Jeśli nie przeprowadzamy się zbyt często, z pewnością nie mamy doświadczenia i wydaje nam się, że podołamy trudom przeprowadzki sami. Owszem, możemy. Tylko, po co się męczyć i tracić czas, kiedy możemy skorzystać z gotowych rozwiązań? Ktoś, kto dość często zmienia adres zamieszkania wraz z całym swoim dobytkiem, z pewnością poleci nam firmę przeprowadzkową jako najlepsze rozwiązanie. Warto rozważyć taką opcję.