Jak samodzielnie przygotować swój majątek do przeprowadzki?

Jak samodzielnie przygotować swój majątek do przeprowadzki

Decyzja o tym czy zorganizujemy przeprowadzkę samodzielnie i podołamy jej trudom czy oddamy ją w ręce specjalistycznej firmy przeprowadzkowej, nie jest decyzją łatwą. Musimy przemyśleć wszystkie jej aspekty, za i przeciw. Jeśli zostaniemy przy tym, iż zorganizujemy ją sami, musimy pamiętać o kilku rzeczach, aby przebiegła ona sprawnie. Źle przeprowadzona relokacja może zniszczyć nasz dobytek, a także sprawić, iż będziemy ją pamiętać do końca życia jako koszmar.

Żeby tak się nie stało warto najpierw wszystko skrupulatnie rozplanować. Na kilka dni przed, warto powyjmować wszystkie przedmioty w widoczne miejsce. Nie zapominajmy o żadnych schowkach, piwnicach, strychach czy garażach. Nic takiego nie może zostać na ostatnią chwilę, bo się pogubimy. Warto jest spisać cały dobytek, który planujemy przetransportować. Musimy zobaczyć, co zabieramy i w jaki sposób należy to zabezpieczyć. Następnie organizacja kartonów… W każdym sklepie dostaniemy takie, jednak muszą one być czyste i nie zużyte. W specjalnych hurtowniach kupimy również pudła przeznaczone na przeprowadzkę. Pomocny będzie papier pakowy lub też zwykłe gazety, w które zapakujemy przedmioty, aby nie porysowały się w czasie transportu. Do tych cenniejszych, bardziej wartościowych czy po prostu delikatniejszych rzeczy warto zaopatrzyć się w folię bąbelkową. Jet to taka specjalna, wypełniona w środku powietrzem. Nadaje się do zadań specjalnych, trudno ją zniszczyć. Zapakowane w nią przedmioty nie uszkodzą się, ani nie porysują. Jeśli wypełnimy nią przestrzeń w kartonie, inne rzeczy do niego włożone się nie poprzesuwają. Każdy warto opisać co, w którym jest, żeby już w nowym miejscu szybciej uwinąć się z rozpakowywaniem. No i będziemy od razu wiedzieć, co gdzie się znajduje. Zarówno w trakcie pakowania jak i już na nowym miejscu.

Meble czy też przedmioty wielkogabarytowe warto najpierw zdemontować. Musimy wyjąć wszystko ze środka, aby nie powypadały w trakcie relokacji. Należy też zakleić drzwi i szuflady, kiedy się niechcący otworzą, mogą zrobić komuś krzywdę niepotrzebnie. Do ochronienia tego typu trudniejszych przedmiotów idealnie sprawdzi się folia streczowa. Opakowane w nią rzeczy nie porysują się i nie uszkodzą w trakcie relokacji. Tego typu zabezpieczenie poleca każda firma transportowa. Lodówkę czy pralkę należy najpierw wysuszyć od środka, aby zalegając gdzieś w ich środku woda nie wylała się np. na karton z dokumentami.

Przedmioty takie jak ubrania, pościel, koce czy ręczniki możemy zapakować do zwykłych worków. Im większy litraż tym lepiej, bo będziemy mogli je zakleić i nic ze środka nie wyleci w trakcie przenoszenia.

Warto poprosić o pomoc innych ludzi. Nie tyle do zabezpieczania przedmiotów, ale do przenoszenia ich do środka transportu. Unikniemy w ten sposób bólu kręgosłupa i mięśni przez kilka następnych dni.

Musimy jeszcze sprawdzić, czy aby na pewno wybraliśmy odpowiedni środek transportu. Podczas przeprowadzki, cały nasz dobytek musi być odpowiednio zabezpieczony.  W razie nagłego hamowania, załadunek nie może się przemieszczać, bo nie chcemy nowego życia w innym miejscu zaczynać od liczenia strat.