Jak odpowiednio zabezpieczyć i zapakować przedmioty podczas przeprowadzki?

Jak zapakować przedmioty podczas przeprowadzki?

Coraz częściej się przeprowadzamy. Głównie ze wsi lub mniejszych miast do tych większych. Podążamy przeważnie za pracą lub szukamy swojego miejsca na ziemi. Jeśli nie poszczęści nam się tutaj, bez skrupułów migrujemy gdzieś indziej.

Częste przeprowadzki, to również przenoszenie swojego dobytku, narażając go na szwank. Wystarczy nieumiejętny chwyt, niedostateczne zabezpieczenie przedmiotu podczas przeprowadzki czy nagłe zahamowanie samochodu, a możemy liczyć straty, zamiast zachwycać się nowym miejscem i jego energią.

Dlatego nasz majątek musimy najpierw dobrze zabezpieczyć. Najpopularniejsze i chyba najbardziej oczywiste są kartony. Można je nabyć w każdym sklepie, ważne, aby były czyste i wytrzymałe. Te o wyższej jakości są do kupienia w specjalistycznych hurtowniach.

Pudła są nadzwyczaj pakowne, jeśli jednak mamy przedmioty delikatne czy wartościowe potrzebujemy jeszcze lepszej ochrony, z pomocą przyjdzie nam folia bąbelkowa. Możemy w nią zawinąć rzeczy lub po prostu za jej pomocą odseparować je od siebie. Folia tego typu posiada w sobie pęcherzyki powietrza, co sprawia, iż skutecznie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak jest dość gruba, więc zabiera miejsce, a te podczas przeprowadzki jest bardzo ważne. Jeśli chcemy możemy zamiast folii wykorzystać zwyczajny papier pakowy, a nawet gazety. Przedmioty nie są porysowane, ani cięższe w trakcie noszenia. Wygodnym pomysłem jest również opisanie kartonów, wtedy będziemy wiedzieć, co gdzie jest i zaoszczędzimy czas podczas rozpakowywania. Pamiętajmy o tym, aby cięższe przedmioty ułożyć na spodzie, a lżejsze na górze.

Kolejnym przydatnym narzędziem w czasie przeprowadzki jest folia streczowa. Gdy posiadamy przedmioty wielkogabarytowe, które ciężko opakować, po prostu oklejamy je tego typu folią. Są wtedy zabezpieczone przed zarysowaniami oraz innymi mechanicznymi uszkodzeniami w czasie transportu. Ponadto, co bardzo ważne, nie zostaje na nich klej, więc nie niszczymy naszego dobytku, a folia idealnie przylega do struktury przedmiotu.

Rzeczy lżejsze, takie jak ubrania, pościele, koce i inne tego typu, możemy zapakować do zwykłych worków nylonowych. Najlepsze są te o jak największym litrażu, a poza tym, łatwiej go związać lub po prostu zakleić.

Meble oraz przedmioty typu lodówka czy pralka muszą być suche, a wszelkie półki czy szuflady najlepiej po prostu wyjąć. Wtedy taki kolos będzie lżejszy i łatwiej się go przenosi. Unikniemy też uszkodzeń. Ogólnie wszelkie meble należy opróżnić z różnego rodzaju przedmiotów, które zabezpieczamy osobno. Szuflady, drzwiczki szafek itp. należ bezwzględnie zakleić, by nie otworzyły się podczas przenoszenia. Zarówno w celu bezpieczeństwa przedmiotu, jak i osób go przenoszących.

Im lepiej zabezpieczymy przedmioty podczas przeprowadzki, tym dłużej będą nam służyły. To, że pozornie rzecz nie ma żadnej rysy czy widocznego uszczerbku, nie oznacza, iż jego jakość się nie pogorszyła. Nagle coś, co służyło nam przez lata, może rozpaść się nam w rękach.

Firma przeprowadzkowa jest najczęściej kompleksowo nastawiona na klienta i często sama dysponuje materiałami do opakowania oraz zabezpieczenia noszonych czy przewożonych przedmiotów. Specjaliści podpowiedzą nam, jak najlepiej zorganizować taką przeprowadzkę, aby się nie rozczarować. Ponadto wiedzą najlepiej, co i jak zabezpieczyć, dzięki swojemu doświadczeniu.