Przeprowadzki Warszawa - Austria

Chociaż Austria to stosunkowo niewielki kraj, jednakże z pewnością warty uwagi. Znajduje się on w Środkowej Europie. Graniczy z 7 Państwami, a są to: Włochy, Słowenia, Węgry, Słowacja, Czechy, Niemcy i Szwajcaria. Ze względu na swoje położenie i klimat najczęściej wybieramy się w te rejony, by pojeździć na nartach. Dlatego też nie brakuje w tutejszych górach ośrodków dla narciarzy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w tym kraju jest więcej atrakcji, które powinno się zobaczyć. Planując też przeprowadzkę do Austrii warto zainteresować się wieloma rzeczami.

Już sama stolica przyciąga licznymi zabytkami i ciekawą architekturą. W Wiedniu najciekawsze jest to, że znajdziemy tutaj budynki zachowane w doskonałym stanie, które pochodzą z różnych epok. Bez wątpienia warto w takiej sytuacji wspomnieć o Kościele świętego Ruprechta, który jest przykładem architektury romańskiej. Będąc już w Wiedniu, nie można nie zwiedzić gotyckiej katedry świętego Szczepana. Spacerując po stolicy Austrii, warto udać się również do barokowego kościoła św. Karola, a stamtąd prosto do parlamentu zachowanego w stylu klasycystycznym.

Jednakże Austria, to nie tylko Wiedeń, to również wiele innych ciekawych pod wieloma względami miast i miasteczek, do których warto się wybrać. Można wśród nich wymienić na przykład Linz, Innsbruck, Klagenfurt am Wörthersee, czy Salzburg, a także Graz.

Jeśli chodzi o Innsbruck, to przede wszystkim zachwyca on swoim wyglądem. Chodzi o to, że układ miasta zachowany jest w niezmiennym stanie od średniowiecza. Dlatego właśnie nie brakuje tutaj zamków z tego okresu. Warto z pewnością zajrzeć w te okolice, by podziwiać tutejsze zabytki, w skład których wchodzą również kościoły. Bez wątpienia będąc w tym mieście, nie możemy nie zwiedzić Zamku Amras, który usytuowany jest z dala od centrum. Jednakże stanowi on największą atrakcję turystyczną tego miasta. Przyciąga uwagę turystów nie tylko swoim wyglądem i historią, ale również kolekcjami zbrojeń, które można tam podziwiać.

Jako Państwo leżące stosunkowo blisko polski przewóz rzeczy do Austrii przez naszą firmę transportową jest szybki i bezproblemowy.

Przykładowy cennik

 • Wynajęcie auta + kierowca pracujący 100zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 50zł.
 • Wynajęcie auta + 2 osoby noszące 120zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 60zł.
 • Wynajęcie auta + 3 osoby noszące 140zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 70zł.
 • Transport na terenie PL i UE
 • Transport poniżej 100 km ustalany indywidualnie.
 • Transport powyżej 100 km od 1.4zł/km
 • Na terenie Warszawy brak dodatkowych opłat typu ( podstawienie auta, kilometry, piętra, materiały zabezpieczające itp.)
 • Każde zlecenie objęte polisą PZU.
Czas realizacji zlecenia

Wszystko uzależnione jest od odległości jaką musi odbyć nasz kierowca oraz warunków na drodze. Przybliżony czas zlecenia to 2-3 dni.

Miasta, w których wykonujemy najwięcej zleceń:

 • Wiedeń
 • Graz
 • Linz
 • Salzburg

Austria:

Powierzchnia 83 878,99 km²
Liczba ludności 8 579 747
Jednostka monetarna 1 euro
Kod telefoniczny +43

źródło:wikipedia.org