Przeprowadzki Warszawa - Chorwacja

Poszukują na mapie Chorwacji, należy szukać jej nad Morzem Adriatyckim. Kraj ten bowiem znajduje się na granicy południowej Europy oraz zachodniej Europy. Sąsiadami Chorwacji są: Bośnia i Hercegowina, Serbia, Węgry, a także Słowenia i w niewielkim fragmencie Czarnogóra. Stolicą kraju jest miasto Zagrzeb. Można bezproblemowo znaleźć transport do Chorwacji, zarówno w celach turystycznych jak i gospodarczych.

Kraj ten jest bardzo dużą atrakcją dla turystów. Każdy bez wątpienia od razu odszuka tutaj coś dla siebie. Główną atrakcją jest niepowtarzalna plaża. Ze względu na swoje położenie możemy tutaj podziwiać plażę ułożoną równolegle do brzegu morza. Samo wybrzeże jest bardzo urozmaicone, co właściwe sprawia, że turyści na chorwackich plażach tak chętnie spędzają czas. Na plaży można nie tylko poleżeć i zażywać kąpieli słonecznej. Linia brzegowa to także idealne miejsce na spacer.

Z pewnością Chorwacja to przede wszystkim idealne miejsce do wypoczynku dla miłośników przyrody. W tym kraju znajdziemy kilka Parków Narodowych, a każdy z nich przyciąga turystów nieco inną atrakcją. Tak na przykłada Park Narodowy Wysp Brońskich, to zestawienie ze sobą czterech niewielkich wysepek. Każdy, kto jest zainteresowany parkami narodowymi, które mieszczą się na wyspach wszelkiego rodzaju, koniecznie powinni odwiedzić Park Narodowy Karnati. Wszystko to dlatego, że znajduje się on na chorwackim archipelagu. Z pewnością całego nie da się na raz zwiedzić, gdyż znajdują się tutaj aż 147 wysp o różnych powierzchniach i stopniach atrakcyjności. Dlatego też na taką wycieczkę warto wybrać się z przewodnikiem. Natomiast Park Narodowy Paklenica znajduje się w górach. Konkretnie mieści się on w Górach Welebit.

Oczywiście Chorwacja to nie tylko plaża, wyspy i Parki Narodowe. Znajdziemy tutaj kilka naprawdę interesujących zabytków i budynków, które warto odwiedzić przy okazji pobytu w tym kraju. Do jednych z nich należy Bazylika Eufrazjusza, która znajduje się w Porceu. Ciekawostką się to, że od 1997 roku budynek ten znajduje się na liście UNESCO. Jest to zatem jeden z powodów, dla których warto tam wejść.

Przykładowy cennik

 • Wynajęcie auta + kierowca pracujący 100zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 50zł.
 • Wynajęcie auta + 2 osoby noszące 120zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 60zł.
 • Wynajęcie auta + 3 osoby noszące 140zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 70zł.
 • Transport na terenie PL i UE
 • Transport poniżej 100 km ustalany indywidualnie.
 • Transport powyżej 100 km od 1.4zł/km
 • Na terenie Warszawy brak dodatkowych opłat typu ( podstawienie auta, kilometry, piętra, materiały zabezpieczające itp.)
 • Każde zlecenie objęte polisą PZU.
Czas realizacji zlecenia

Wszystko uzależnione jest od odległości jaką musi odbyć nasz kierowca oraz warunków na drodze. Przybliżony czas zlecenia to 1-2 dni.

Miasta, w których wykonujemy najwięcej zleceń:

 • Zagrzeb
 • Split
 • Rijeka
 • Osijek

Chorwacja:

Powierzchnia 56 594 km²
Liczba ludności 4 290 612
Jednostka monetarna 1 kuna
Kod telefoniczny +385

źródło:wikipedia.org