Przeprowadzki Warszawa - Cypr

Niewielkich rozmiarów wyspa znajdująca się na Morzu Śródziemnym. Jej przynależność nie jest jasno określona. Uważana jest za część Europy lub Bliskiego Wschodu. Patrząc jednak na kulturę oraz historię tego niewielkiego Państwa jest to zdecydowanie część Europy. Jeśli chodzi o powietrznię, to wyspa ma około 9 251 km kwadratowych, oczywiście chodzi o powierzchnię lądową.

Na wyspie panuje klimat typowy dla krajów Morza Śródziemnego. Dlatego też latem zawsze możemy spodziewać się ciepłej i słonecznej pogody. Na wsypie jest bardzo urodzajna gleba. Te dwa czynniki sprawiają, że jest tutaj bardzo urodzajna gleba, a więc mamy wiele plantacji tytoniu, oliwek, a także winorośli. Zatem jest to na pewno dobra wiadomość dla miłośników dobrego wina i śródziemnomorskich przekąsek. Jak i tych, którzy celują w eksport i import, czyli przewóz towarów na Cypr i z Cypru jako sposób zarobku.

Jeśli chodzi o naturalne atrakcje turystyczne, to mamy ich kilka w tym przypadku. Wszyscy ci, którzy lubią spacery po górach, na pewno będą zainteresowani dwoma pasmami górskimi, które znajdują się na wyspie. Chodzi oczywiście o Góry Kyreńskie, które osiągają do 1024 m, a także nieco wyższe wzniesienia, czyli Góry Troodos mające nawet 1951 m.

Oczywiście wyspa Cypr posiada nie tylko wzniesienia, ale także i równiny, które znajdują się w północnej i południowej części państwa. Większość turystów jednak najchętniej spędza czas na plaży, której w tym przypadku nie brakuje. Zażywanie kąpieli słonecznej, jak i w Morzu Śródziemnym, w takim klimacie to bez wątpienia niezapomniane przeżycie. To właśnie z tego najczęściej korzystają wszyscy odwiedzający tę wyspę.

Choć Cypr ma niewielką powierzchnię i bardzo dobrze zagospodarowaną, to jednak znajdziemy na niej wiele miejsc, stanowiących zabytkową część, która jest bardzo interesująca dla turystów. Zatem będąc na wyspie Cypr, nie można nie odwiedzić Famagusta, które w całości stanowi zabytkowe miasto ufortyfikowane. Po skończeniu zwiedzania zamku i miasteczka warto udać się do ruin Salaminy, które znajdują się tuż pod miastem. Chcąc wybrać się na górskie wycieczki, warto uwzględnić zwiedzanie górskich zamków, których na wyspie nie brakuje.

Przykładowy cennik

 • Wynajęcie auta + kierowca pracujący 100zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 50zł.
 • Wynajęcie auta + 2 osoby noszące 120zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 60zł.
 • Wynajęcie auta + 3 osoby noszące 140zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 70zł.
 • Transport na terenie PL i UE
 • Transport poniżej 100 km ustalany indywidualnie.
 • Transport powyżej 100 km od 1.4zł/km
 • Na terenie Warszawy brak dodatkowych opłat typu ( podstawienie auta, kilometry, piętra, materiały zabezpieczające itp.)
 • Każde zlecenie objęte polisą PZU.
Czas realizacji zlecenia

Wszystko uzależnione jest od odległości jaką musi odbyć nasz kierowca oraz warunków na drodze. Przybliżony czas zlecenia to 2-3 dni.

Miasta, w których wykonujemy najwięcej zleceń:

 • Nikozja
 • Limassol
 • Larnaka
 • Pafos

Cypr:

Powierzchnia 9251 km²
Liczba ludności 1 141 166
Jednostka monetarna 1 euro
Kod telefoniczny +357

źródło:wikipedia.org