Przeprowadzki Warszawa - Estonia

Etiopia jest to niewielki kraj znajdujący się w północnej części Europy. Jest to państwo nadbałtyckie. Zatem Morze Bałtyckie jest granicą państwa od strony północnej. Poprzez Zatokę Fińską graniczy z Finlandią. Natomiast od strony lądowej sąsiadami są następujące kraje: Rosja i Łotwa. Stolicą jest miasto Tallinn. Estonia może być świetną bazą wypadową na wschodnią a przede wszystkim północną Europę, stąd transport do Estonii, rozwija się coraz prężniej.

Ponieważ kraj ten ma dostęp do morza i zatoki, jego północna część ma również liczne plaże. To właśnie one bardzo często są obiektami zainteresowania wszystkich turystów. Nieco chłodniejszy klimat, aniżeli w naszym kraju, sprawia, że pobyt na takiej plaży może być równie ciekawym co niepowtarzalnym przeżyciem. Nie mniej jednak plaże w takim klimacie to nie jedyna atrakcja, jaką kraj ten przygotował dla wszystkich tych, którzy chcą ich odwiedzić. Mianowicie mamy tutaj wiele zabytków zachowanych w bardzo dobrym stanie. Dlatego też każdy, kto odwiedzi Estonie, powinien dobrze rozplanować czas, by zobaczyć przynajmniej te najciekawsze miejsca.

Swoją podróż bez wątpienia warto rozpocząć od największego miasta Estonii, które jednocześnie jest stolicą kraju. Chodzi oczywiście o Tallinn. Ponieważ obowiązującą religią w tym miejscu jest protestantyzm, to właśnie do nich należy większość świątyń, które tutaj zobaczymy. Bez wątpienia ciekawą pod względem charakteru i wyposażenia, a także historii jest pochodząca z przełomu XIII i XIV wieku Katedra Najświętszej Marii Panny. Wykonana została stylu gotycki. Znaleźć ją można na wzgórzu Toompea. Schodząc ze wzgórza, będziemy mijać Stary Rynek, na którym znajduje się kościół Świętego Michała pochodzący z XIII wieku, również w stylu gotyckim. W tym mieście znajdziemy również Święckie zabytki. Do nich należy między innymi ratusz. Budynek ten został wykonany także w stylu gotycki, a pochodzi z przełomu XIV i XV wieku. Główną atrakcją budynku jest wieża, a także zdobione rzeźbieniami ławy, które znajdują się we wnętrzu.

Przykładowy cennik

 • Wynajęcie auta + kierowca pracujący 100zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 50zł.
 • Wynajęcie auta + 2 osoby noszące 120zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 60zł.
 • Wynajęcie auta + 3 osoby noszące 140zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 70zł.
 • Transport na terenie PL i UE
 • Transport poniżej 100 km ustalany indywidualnie.
 • Transport powyżej 100 km od 1.4zł/km
 • Na terenie Warszawy brak dodatkowych opłat typu ( podstawienie auta, kilometry, piętra, materiały zabezpieczające itp.)
 • Każde zlecenie objęte polisą PZU.




Czas realizacji zlecenia

Wszystko uzależnione jest od odległości jaką musi odbyć nasz kierowca oraz warunków na drodze. Przybliżony czas zlecenia to 1-2 dni.

Miasta, w których wykonujemy najwięcej zleceń:

 • Tallinn
 • Tartu
 • Narva
 • Parnawa

Estonia:

Powierzchnia 45 339 km²
Liczba ludności 1 313 271
Jednostka monetarna 1 euro
Kod telefoniczny +372

źródło:wikipedia.org