Przeprowadzki Warszawa - Finlandia

Finlandia to państwo znajdujące się w północnej części Europy. Z jednej strony jego granicą jest Morze Bałtyckie. Poza tym kraj graniczy ze Szwecją, a także Norwegią i Rosją. Stolicą jest miasto Helsinki. Jeśli chodzi o historię tego kraju, to jest ona stosunkowo młoda, gdyż  Finlandia stała się krajem niezależnym w 1917 roku, kiedy to odłączyła się od Rosji.

W tym kraju znajdziemy przede wszystkim piękne jeziora, które są warte zobaczenia. Wśród długiej listy można wytypować kilka tych najciekawszych. Bez wątpienia należą do nich Saimaa, Inari, Pihlajavesi, a także Keitele oraz Kallavesi. Jeśli chodzi o Saimaa, to jest to sieć jezior, które położone są w południowo-wschodniej części kraju. Chcąc bliżej przyjrzeć się tym pięknym akwenom, można rozpocząć wycieczkę od Zatoki Fińskiej, gdyż to właśnie od jej strony sieć jezior jest najciekawsza. Nie da się jednego dnia zwiedzić całości. Wszystko to dlatego, że całkowita powierzchnia tych jezior wynosi ponad cztery tysiące kilometrów kwadratowych.

Decydując się na wycieczkę pod Koło Podbiegunowe do Laponii, nie można zapominać o trzecim co do wielkości w tym kraju jeziorze, czyli o Inari. Co może nas zauroczyć w tym miejscu? Przede wszystkim bardzo bogata linia brzegowa, która ma ponad trzy kilometry. Poza tym, jeśli udamy się tam w okresie między listopadem a czerwcem, to zobaczymy taflę jeziora w całości pokrytą lodem.

Jednakże akweny to nie jedyne atrakcje, jakie spotkać możemy w tym kraju. Znajdziemy tutaj również kilka naprawdę interesujących zabytków i miejsc, które warto odwiedzić. Można rozpocząć zwiedzanie, chociażby od samej stolicy Finlandii, czyli od miasta Helsinki. Szukając na mapie, powinniśmy kierować się na południe kraju. Miasto to znajduje się nad zatoką fińską. Co więcej, jest to miasto portowe. Dlatego też decydując się, na przypłyniecie do Helsinek, pierwszą atrakcją będzie bez wątpienia sam port. Oczywiście transport do Finlandii jest też bezproblemowy drogą lądową. W tym miejscu największym zainteresowaniem cieszy się dzielnica Kruununhaka. W tym miejscu znajdziemy domki pochodzące z XVI i XVII wieku. Stamtąd można udać się w kierunku Placu Senackiego.

Przykładowy cennik

 • Wynajęcie auta + kierowca pracujący 100zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 50zł.
 • Wynajęcie auta + 2 osoby noszące 120zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 60zł.
 • Wynajęcie auta + 3 osoby noszące 140zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 70zł.
 • Transport na terenie PL i UE
 • Transport poniżej 100 km ustalany indywidualnie.
 • Transport powyżej 100 km od 1.4zł/km
 • Na terenie Warszawy brak dodatkowych opłat typu ( podstawienie auta, kilometry, piętra, materiały zabezpieczające itp.)
 • Każde zlecenie objęte polisą PZU.
Czas realizacji zlecenia

Wszystko uzależnione jest od odległości jaką musi odbyć nasz kierowca oraz warunków na drodze. Przybliżony czas zlecenia to 1-2 dni.

Miasta, w których wykonujemy najwięcej zleceń:

 • Helsinki
 • Espoo
 • Tampere
 • Vantaa

Finlandia:

Powierzchnia 338 145 km²
Liczba ludności 5 486 125
Jednostka monetarna 1 euro
Kod telefoniczny +358

źródło:wikipedia.org