Przeprowadzki Warszawa - Grecja

Grecja to kraj, który znajduje się w południowo-zachodniej części Europy, na Półwyspie Bałkańskim. Stolica tego państwa to Ateny. Jeśli chodzi o granice lądowe, to dzieli je z czterema krajami. Chodzi o Turcję, Bułgarię, a także Albanię i Republikę Macedonii. To jednak nie wszystkie granice tego Państwa. Wszystko to dlatego, że posiada ono również morskie granice. Grecję otaczają cztery różne akweny, a są to: Morze Egejskie, Morze Kreteńskie, jak również Morze Śródziemne oraz Morze Jońskie. Nie mniej jednak stały ląd to nie jedyne terytorium tego kraju. Wszak posiada on również liczne wyspy. To właśnie one są głównym punktem zainteresowania wśród turystów. Stąd też silnie rozwinięty transport lądowy do Grecji.

Ze względu na liczne wyspy greckie, a także klimat i plaże kraj ten jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. Dlatego też większość mieszkańców tego kraju żyje z turystyki. Dotyczy to zarówno świadczenia usług hotelarskich, gastronomicznych, jak i rozrywki oraz handlu. W związku z tym poszczególne gałęzi gospodarki w mniejszym lub większym stopniu rozwijają się w miarę dynamicznie. Wspomniany klimat oraz położenie sprzyjają także uprawie wielu rośli jak, chociażby pomidory czy oliwki. Świeże produkty, a także przygotowywane z nich potrawy regionalne to także jeden z powodów, dla których tak licznie na wyspy przybywają obywatele innych krajów.

Jeśli chodzi o gospodarkę tego kraju, to głównym motorem napędowym jest właśnie turystyka, wokół której kręcą się pozostałe gałęzie gospodarki. Dlatego przewóz rzeczy do Grecji w celu rozwoju placówek turystycznych kwitnie. Zaraz za usługami mamy rolnictwo, które również jest tutaj rozwinięte na wysoką skalę. Dzięki temu turyści i mieszkańcy mają możliwość spożywania zawsze świeżych i niezwykle smacznych produktów.

Najczęściej kraj ten odwiedzany jest ze względu na swoje piękne plaże, które rozciągają się wokół wysp i wokół linii brzegowej lądu. Nie mniej jednak będąc w tym kraju, z pewnością warto również bliżej poznać kulturę oraz historię tego kraju. Możliwe będzie to, chociażby poprzez obejrzenie kilku interesujących zabytków. Jak na przykład Akropol w Atenach.

Przykładowy cennik

 • Wynajęcie auta + kierowca pracujący 100zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 50zł.
 • Wynajęcie auta + 2 osoby noszące 120zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 60zł.
 • Wynajęcie auta + 3 osoby noszące 140zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 70zł.
 • Transport na terenie PL i UE
 • Transport poniżej 100 km ustalany indywidualnie.
 • Transport powyżej 100 km od 1.4zł/km
 • Na terenie Warszawy brak dodatkowych opłat typu ( podstawienie auta, kilometry, piętra, materiały zabezpieczające itp.)
 • Każde zlecenie objęte polisą PZU.

 


 

Czas realizacji zlecenia

Wszystko uzależnione jest od odległości jaką musi odbyć nasz kierowca oraz warunków na drodze. Przybliżony czas zlecenia to 2-3 dni.

 

Miasta, w których wykonujemy najwięcej zleceń:

 • Ateny
 • Saloniki
 • Patras
 • Heraklion

 

Grecja:

Powierzchnia 131 957 km²
Liczba ludności (2011) 10 775 557
Jednostka monetarna 1 euro
Kod telefoniczny +30

źródło:wikipedia.org