Przeprowadzki Warszawa - Litwa

Litwa to kraj bałtycki położony w środkowej części Europy. Graniczy z Polską, Obwodem Kaliningradzkim (czyli Rosją), a także Białorusią oraz Łotwą. Kraj ten ma dostęp do Morza Bałtyckiego. Stolicą kraju jest miasto Wilno. Litwa to stosunkowo młode państwo, gdyż powstało dopiero w trzynastym wieku.

Z pewnością spośród licznych atrakcji, w tym plaż i gór, na Litwie wyróżnia się jedna, której nie ma w żadnym innym kraju należącym do Europy. Chodzi oczywiście o to, że przez ten kraj przechodzi geograficzny środek kontynentu. Dlatego też jest to jeden z powodów, dla których warto odwiedzić to Państwo, by znaleźć się w samym środku Europy. Nie mniej jednak będąc tutaj, z pewnością dobrym pomysłem będzie odwiedzenie kilku miejsc, stanowiących zabytki kulturalne i historyczne tego kraju. Największym miastem, nie tylko na Litwie, ale ma terenie wszystkich krajów bałtyckich jest Wilno. W związku z tym nie można nie zajrzeć do tego miasta. Tym bardziej że znajdziemy tam wiele różnego rodzaju atrakcji i zabytków. Zwiedzanie można rozpocząć od spaceru po starówce. Z pewnością ciekawostką może być to, że znajduje się tu ponad czterdzieści kościołów, które wykonane zostały w różnych stylach architektonicznych. Z epoki barokowej pochodzi Zamek Dolny, który także można zwiedzać.

Kolejnym miastem, które należy odwiedzić, będąc na Litwie, jest Kownie. Tutaj także znajdziemy wiele ciekawych miejsc. Jak chociażby ruiny zamku w Kownie pochodzące XIV-XVI wieku. Znajdziemy w tym mieście także wiele zabytkowych kościołów, w tym między innymi Bazylikę archikatedralną Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kownie czy Kościół Świętej Gertrudy. Oba te budynki wykonane zostały w stylu gotyckim.

Litwa nie ma własnych surowców naturalnych, a więc jest uzależniona od innych krajów. Za to jej bogactwem naturalnym jest torf, a także naturalne materiały budowlane jak drewno. Stąd przewóz towarów na Litwę uzupełniający jej braki staje się dobrym pomysłem na rozwój przedsiębiorstw. To właśnie jest głównym elementem przemysłowej gałęzi gospodarki tego kraju. Poza tym rozwinięte jest również rolnictwo specjalizujące się w produkcji mięsa oraz mleka.

Przykładowy cennik

 • Wynajęcie auta + kierowca pracujący 100zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 50zł.
 • Wynajęcie auta + 2 osoby noszące 120zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 60zł.
 • Wynajęcie auta + 3 osoby noszące 140zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 70zł.
 • Transport na terenie PL i UE
 • Transport poniżej 100 km ustalany indywidualnie.
 • Transport powyżej 100 km od 1.4zł/km
 • Na terenie Warszawy brak dodatkowych opłat typu ( podstawienie auta, kilometry, piętra, materiały zabezpieczające itp.)
 • Każde zlecenie objęte polisą PZU.
Czas realizacji zlecenia

Wszystko uzależnione jest od odległości jaką musi odbyć nasz kierowca oraz warunków na drodze. Przybliżony czas zlecenia to 1-2 dni.

Miasta, w których wykonujemy najwięcej zleceń:

 • Wilno
 • Kowno
 • Kłajpeda
 • Szawle

Litwa:

Powierzchnia 65 300 km²
Liczba ludności (2011) 2 869 690
Jednostka monetarna 1 euro
Kod telefoniczny +370

źródło:wikipedia.org