Przeprowadzki Warszawa - Łotwa

Łotwa to kraj, który powstał po pierwszej wojnie światowej. Należy do krajów nadbałtyckich, na mapie Łotwy należy szukać w środkowej części Europy. Dlatego też jedną z granic państwa jest Morze Bałtyckie. Natomiast na ladzie kraj ten graniczy z Białorusią i Litwą, a także Rosją oraz Estonią. Ryga jest stolica tego kraju.

Jeśli chodzi o gospodarkę tego kraju, to jest ona jedną z najszybciej rozwijających się na świecie, dlatego przyszłościowy może być transport towarów na Łotwę w celach biznesowych. Biorąc pod uwagę wiek Państwa, to ma on nadzwyczaj dobrze rozwijające się poszczególne gałęzie gospodarki. Nie obyło się tutaj jednak bez kryzysu, który spowodował konieczności, zaciągniecie sporego kredytu. Od 2014 roku obowiązującą walutą na Łotwie jest euro. Wprowadzono ją dziesięć lat po tym, jak Łotwa przystąpiło do Unii Europejskiej.

Łotwa to jednak także bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym państwo. Przede wszystkim odwiedzane jest ze względu na swoje liczne naturalne bogactwa. Do nich należy zaliczyć między innymi jeziora, których na terenie całego kraju jest ponad pięć tysięcy. Najciekawsze z nich to oczywiście te polodowcowe. Poza tym w kraju nie brakuje wzniesień, które są wręcz idealnym miejscem do spacerów i wycieczek. Dlatego też wybierając się na Łotwę, z pewnością warto uwzględnić jej naturalne dobra, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Swoją podróż do tego kraju można wzbogacić także o wycieczki oparte na zabytkach. Choć jest to młody kraj, to jednak i pod tym kątem stanowi atrakcję dla odwiedzających. Najwięcej zabytków i atrakcji znajdziemy oczywiście w stolicy tego kraju, a mianowicie w Rydze. Do nich zaliczyć możemy między innymi Dom Bractwa Czarnogłowych, czyli zabytkowy budynek znajdujących się na rynku w Rydze. Będąc tam mamy możliwość również skorzystania z menu regionalnego w restauracjach znajdujących się w klimatycznych kamienicach. Wystarczy usiąść tam i podziwiać cały rynek, jak i jego okolicę. Ciekawym pod względem architektonicznym budynkiem jest również Ratusz znajdujący się na placu ratuszowym, a także budynek uniwersytetu.

Przykładowy cennik

 • Wynajęcie auta + kierowca pracujący 100zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 50zł.
 • Wynajęcie auta + 2 osoby noszące 120zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 60zł.
 • Wynajęcie auta + 3 osoby noszące 140zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 70zł.
 • Transport na terenie PL i UE
 • Transport poniżej 100 km ustalany indywidualnie.
 • Transport powyżej 100 km od 1.4zł/km
 • Na terenie Warszawy brak dodatkowych opłat typu ( podstawienie auta, kilometry, piętra, materiały zabezpieczające itp.)
 • Każde zlecenie objęte polisą PZU.
Czas realizacji zlecenia

Wszystko uzależnione jest od odległości jaką musi odbyć nasz kierowca oraz warunków na drodze. Przybliżony czas zlecenia to 1-2 dni.

Miasta, w których wykonujemy najwięcej zleceń:

 • Ryga
 • Dyneburg
 • Lipawa
 • Jełgawa

Łotwa:

Powierzchnia 64 573 km²
Liczba ludności (2011) 1 978 700
Jednostka monetarna 1 euro
Kod telefoniczny +371

źródło:wikipedia.org