Przeprowadzki Warszawa - Luksemburg

Luksemburg, a właściwie Wielkie Księstwo Luksemburskie położone jest w zachodniej części Europy. Jest to niewielkie pod względem terytorialnym miejsce, gdyż całkowita powierzchnia tego kraju wynosi nieco ponad 2,5 tysiąca kilometrów kwadratowych. Sąsiadami tego kraju są: Francja, Belgia, Niemcy. Luksemburg nie posiada dostępu do żadnego morza czy oceanu. Stolicą Wielkiego Księstwa Luksemburskiego jest miasto o nazwie Luksemburg.

Chociaż jest to niewielki kraj, to jednak należy do jednych z lepiej rozwiniętych. Jego gospodarka jest na wysokim poziomie. Wpływ na to mają przede wszystkim usługi transportowe do Luksemburga i z Luksemburga, na które składa się owocna współpraca z innymi krajami, w tym z sąsiadami. Kraj ten również otwarty jest na pracowników z innych krajów. Codziennie do Luksemburga przyjeżdża blisko dwa tysiące obcokrajowców z sąsiednich państw, którzy dojeżdżają do pracy. Jeśli chodzi o przemysł, to największą część zajmuje bardzo rozwinięte hutnictwo żelaza. Ten produkt również z powodzeniem jest eksportowany do innych krajów. Co więcej, jest to jeden z największych producentów stali na świecie. Jeśli chodzi o przemysł, to w tym miejscu wiele jego gałęzi jest wysoko rozwiniętych. Do tego jeszcze większość energii czerpana jest z hydroelektrowni.

Kolejną gałęzią gospodarki Luksemburga, która prężnie się rozwija i przynosi dochody, jest rolnictwo. Tutaj przede wszystkim należy uwzględnić uprawę zbóż, ziemniaków, a nawet winorośli. Hodowla bydła również jest dobrze prosperująca. Jednym słowem, choć to niewielki kraj, to jednak bardzo dobrze rozwinięty i prężnie działający.

Wspominając o Luksemburgu, nie można zapominać o atrakcjach turystycznych i zabytkach, które stanowią najciekawsze punkty dla turystów, którzy bardzo chętnie odwiedzają ten kraj. Najczęściej odwiedzanym miastem jest oczywiście stolica, czyli Luksemburg. Nie mniej jednak równie atrakcyjne dla turystów są miasta Vianden oraz Ardeny. Największą atrakcją miasta Vianden jest zamek, który położony jest na pięknie zalesionym wzgórzu.

Przykładowy cennik

 • Wynajęcie auta + kierowca pracujący 100zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 50zł.
 • Wynajęcie auta + 2 osoby noszące 120zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 60zł.
 • Wynajęcie auta + 3 osoby noszące 140zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 70zł.
 • Transport na terenie PL i UE
 • Transport poniżej 100 km ustalany indywidualnie.
 • Transport powyżej 100 km od 1.4zł/km
 • Na terenie Warszawy brak dodatkowych opłat typu ( podstawienie auta, kilometry, piętra, materiały zabezpieczające itp.)
 • Każde zlecenie objęte polisą PZU.
Czas realizacji zlecenia

Wszystko uzależnione jest od odległości jaką musi odbyć nasz kierowca oraz warunków na drodze. Przybliżony czas zlecenia to 1-2 dni.

Miasta, w których wykonujemy najwięcej zleceń:

 • Luksemburg
 • Esch-sur-Alzette
 • Differdange
 • Dudelange

Luksemburg:

Powierzchnia 2586 km²
Liczba ludności (2011) 570 252
Jednostka monetarna 1 euro
Kod telefoniczny +352

źródło:wikipedia.org