Przeprowadzki Warszawa - Portugalia

Portugalia znajduje się na Półwyspie Iberyjskim. Zatem na mapie należy jej poszukiwać w zachodniej i południowej części Europy. Kraj ten jest najbardziej wysuniętym na zachód terenem tego kontynentu. Akwen, który otacza Portugalię to Ocean Atlantycki. Natomiast lądowym sąsiadem jest Hiszpania. Stolicą kraju jest Lizbona. Transport i przewóz do Portugalii  z innych krajów Europy wykorzystuje zarówno drogę morską, jak i lądową.

Jeśli chodzi o rozwój gospodarki tego kraju, to niestety nie jest on na zbyt wysokim poziomie. Kraj ten rozwija się raczej powoli. Dlatego też najprężniej rozwijającą się gałęzią gospodarki, a także przynoszącą najwięcej zysków jest turystyka. Kraj ten swoje zainteresowanie zawdzięcza przede wszystkim położeniu, klimatowi, a także dostępowi do Oceanu Atlantyckiego. Większość mieszkańców żyje właśnie z usług świadczonych turystom, którzy najchętniej odwiedzają nadmorskie miejscowości. To na tych terenach nieustnie tętni życie.

Portugalia to nie tylko stały ląd, ale również przylegające wyspy należące do archipelagu Azory i archipelagu Madera. Wiele turystów decyduje się na pobyt właśnie na wyspach. Do tych najczęściej odwiedzanych zaliczamy między innymi: Costa de Lisboa, Costa da Prata, Planicies, a także Azores i Madeira. Poza malowniczo położonymi plażami w Portugalii znajdziemy również kilka naprawdę atrakcyjnych wizualnie zabytków, które przy okazji pobytu w tym miejscu warto zobaczyć. Bez wątpienia do takich miejsc zaliczyć możemy, chociażby Klasztor Hieronimitów i Torre de Belém, który zobaczyć można w stolicy tego kraju. Równie ciekawym budynkiem jest Klasztor Zakonu Chrystusa, który mieści się w Tomar. W Portugalii znajdziemy również wiele świeckich zabytków, a także muzeów. Większość zabytkowych budynków jest zachowana w stylu manuelińskim. Wielu turystów przyjeżdża jednak do tego kraju z zupełnie innych powodów. Mianowicie chodzi o wspaniałą kuchnię, a także piłkę nożną. Będąc w tym kraju, naprawdę warto udać się na mecz, a przynajmniej zwiedzić stadion.

Przykładowy cennik

 • Wynajęcie auta + kierowca pracujący 100zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 50zł.
 • Wynajęcie auta + 2 osoby noszące 120zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 60zł.
 • Wynajęcie auta + 3 osoby noszące 140zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 70zł.
 • Transport na terenie PL i UE
 • Transport poniżej 100 km ustalany indywidualnie.
 • Transport powyżej 100 km od 1.4zł/km
 • Na terenie Warszawy brak dodatkowych opłat typu ( podstawienie auta, kilometry, piętra, materiały zabezpieczające itp.)
 • Każde zlecenie objęte polisą PZU.
Czas realizacji zlecenia

Wszystko uzależnione jest od odległości jaką musi odbyć nasz kierowca oraz warunków na drodze. Przybliżony czas zlecenia to 2-3 dni.

Miasta, w których wykonujemy najwięcej zleceń:

 • Lizbona
 • Porto
 • Amadora
 • Braga

Portugalia:

Powierzchnia 92 391 km²
Liczba ludności 10 813 834
Jednostka monetarna 1 euro
Kod telefoniczny +351

źródło:wikipedia.org