Przeprowadzki Warszawa - Rumunia

Poszukując na mapie tego kraju, należy kierować się w południowo-wschodnią część Europy. Tam właśnie mieści się Rumunia. Jej sąsiadami są następujące kraje: Mołdawia, Serbia, Ukraina, Bułgaria, a także Serbia. Poza tym kraj ten ma dostęp do morza, a w tym wypadku jest to Morze Czarne, które także stanowi granice tego państwa. Stolicą Rumunii jest Bukareszt, który jednocześnie jest największym miastem w tym kraju.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to w przypadku tego kraju jest ona dość słabo rozwinięta. Na tle pozostałych krajów Unii Europejskiej Rumunia bardzo słabo i powoli się rozwija. Co więcej, obecnie jest ona na etapie prywatyzacji wszystkich gałęzi gospodarki. Mimo to panuje tutaj dość niewielkie bezrobocie, które nie przekracza 10%. Głównymi gałęziami gospodarki w Rumunii są hutnictwo, górnictwo, a także przemysł maszynowy, rozwijają się także usługi transportowe do Rumunii z innych krajów UE. Nie mniej ważna dla gospodarki w tym kraju jest także turystyka. To właśnie turyści sprawiają, że wielu mieszkańców ma możliwość stałego zatrudnienia. Najczęściej turyści odwiedzają ten kraj ze względu na klimat i plaże nad Morzem Czarnym. Nie mniej jednak kraj ten oferuje więcej atrakcji, a do nich zaliczyć można między innymi wycieczki pozwalające bliżej poznać kraj oraz jego historię i kulturę. Jednym słowem warte uwagi są również wszelkiego rodzaju zabytki, których w tym przypadku nie brakuje.

Wystarczy udać się do stolicy, czyli do Bukaresztu. W tym celu trzeba kierować się w południowo-wschodnie regiony Rumunii. Jest to malownicze miasteczko, w którym znajdziemy kilka naprawdę interesujących wzniesień. Można po nich spacerować, podziwiając znajdujące się u ich podnóża zabytki i przyrodę. Nie mniej jednak będąc w tym mieście, nie można nie zwiedzić przynajmniej kilku atrakcji architektonicznych. Bez wątpienia do takich należy, chociażby Katedra patriarchalna, a także Cerkiew Coltea. Ponieważ Rumunia to kraj kilku religii, wśród zabytków znajdziemy przede wszystkim katedry, kościoły, cerkwie, a także synagogi.

Przykładowy cennik

 • Wynajęcie auta + kierowca pracujący 100zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 50zł.
 • Wynajęcie auta + 2 osoby noszące 120zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 60zł.
 • Wynajęcie auta + 3 osoby noszące 140zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 70zł.
 • Transport na terenie PL i UE
 • Transport poniżej 100 km ustalany indywidualnie.
 • Transport powyżej 100 km od 1.4zł/km
 • Na terenie Warszawy brak dodatkowych opłat typu ( podstawienie auta, kilometry, piętra, materiały zabezpieczające itp.)
 • Każde zlecenie objęte polisą PZU.
Czas realizacji zlecenia

Wszystko uzależnione jest od odległości jaką musi odbyć nasz kierowca oraz warunków na drodze. Przybliżony czas zlecenia to 1-2 dni.

Miasta, w których wykonujemy najwięcej zleceń:

 • Bukareszt
 • Kluż-Napoka
 • Timișoara
 • Jassy

Rumunia:

Powierzchnia 238 391 km²
Liczba ludności 21 599 736
Jednostka monetarna 1 lej
Kod telefoniczny +40

źródło:wikipedia.org