Przeprowadzki Warszawa - Słowacja

Jeśli chodzi o Słowację, to jest to kraj bez dostępu do jakiegokolwiek akwenu morskiego. Jednym słowem jest to kraj śródlądowy. Znajduje się w środkowej części Europy. Kraj ten graniczy z naszym państwem, czyli Polską, a także z Czechami, Austrią, Węgrami oraz Ukrainą. Transport na Słowację z tych Państw, od wielu lat jest ważnym elementem Stolicą tego Państwa jest Bratysława. Bez wątpienia największą naturalną atrakcją tego kraju są Tatry, które odwiedzane są co roku przez miliony turystów.

Słowacja to stosunkowo niewielki kraj, który jednak gospodarkę ma rozwiniętą na bardzo wysokim poziomie. Co więcej, plasuje się w czołówce krajów europejskich w tej dziedzinie. Przede wszystkim ten rozwój dotyczy różnych gałęzi gospodarki. Jeśli chodzi o rolnictwo, to najwięcej obszarów rolniczych znaleźć można na południ u kraju. Na Słowacji uprawiane są głównie pszenice, a także kukurydza, jęczmień oraz buraki cukrowe. Zatem wielu Słowaków żyje z rolnictwa, napędzając tym samym gospodarkę. Słowacja ma także dostęp do takich surowców naturalnych jak węgiel brunatnym, żelazo, mangan, a także miedź czy rtęć. W związku z tym wydobywanie tych surowców również wzbogaca gospodarkę tego kraju. Patrząc na gospodarkę, każdy dostrzeże również wpływ przemysłu na nią. Największe zyski przynosi hutnictwo oraz przemysł motoryzacyjny. Jeszcze do niedawna przemysł zbrojeniowy również był silnym atutem gospodarki tego kraju.

Ze względu na położenie, a także Tatry Słowacja stanowi kraj bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata. Dlatego też w regionach górskich znajduje się wiele ośrodków dla turystów. Podobnie jak w naszym kraju u podnóża gór mamy kilka miejscowości turystycznych, dlatego też turystyka jest tak ważnym elementem gospodarki. Co roku wpływy z tej gałęzi są znaczące dla gospodarki kraju. Ne mniej jednak będąc już na Słowacji, nie można nie zwiedzić zabytków stanowiących cenne pamiątki historyczne dla naszych sąsiadów. Zaraz po górach i zabytkach największą atrakcją chętnie odwiedzaną jest oczywiście park wodny Słowacki Raj.

Przykładowy cennik

 • Wynajęcie auta + kierowca pracujący 100zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 50zł.
 • Wynajęcie auta + 2 osoby noszące 120zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 60zł.
 • Wynajęcie auta + 3 osoby noszące 140zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 70zł.
 • Transport na terenie PL i UE
 • Transport poniżej 100 km ustalany indywidualnie.
 • Transport powyżej 100 km od 1.4zł/km
 • Na terenie Warszawy brak dodatkowych opłat typu ( podstawienie auta, kilometry, piętra, materiały zabezpieczające itp.)
 • Każde zlecenie objęte polisą PZU.
Czas realizacji zlecenia

Wszystko uzależnione jest od odległości jaką musi odbyć nasz kierowca oraz warunków na drodze. Przybliżony czas zlecenia to 1 dzień.

Miasta, w których wykonujemy najwięcej zleceń:

 • Bratysława
 • Koszyce
 • Preszów
 • Żylina

Słowacja:

Powierzchnia 49 035 km²
Liczba ludności 5 421 349
Jednostka monetarna 1 euro
Kod telefoniczny +421

źródło:wikipedia.org