Przeprowadzki Warszawa - Słowenia

Słowenia to niewielki kraj położony w środkowej części Europy. Ma dostęp do Morza Adriatyckiego, które jednocześnie stanowi jedną z granic tego kraju. Natomiast na lądzie kraj ten graniczy z Chorwacją, Węgrami, Austrią oraz Włochami. Lublana to największe miasto na terenie Słowenii, które jednocześnie jest stolicą tego państwa.

Słowenia to kraj, który nieustannie się rozwija, co ma jak najbardziej pozytywny wpływ na gospodarkę całego kraju. Co więcej, kraj ten jest w czołówce, jeśli chodzi o PKB na jednego obywatela. Obecnie zdecydowano się na prywatyzację niektórych gałęzi gospodarki. Zalicza się do nich telekomunikację, a także bankowość i sektory użyteczności publicznej. Dzięki temu, że stopniowo eliminowane są wszelkiego rodzaju zakazy i utrudnienia dla inwestorów zagranicznych na terenie tego kraju powstaje coraz więcej przedsiębiorstw zagranicznych przez co rozwija się przewóz i transport rzeczy na Słowenię. Co jak najbardziej również ma ogromny wpływ, pozytywny oczywiście, na gospodarkę Słowenii. Co więcej, kraj ten staje się coraz częściej wybierany właśnie przez zagraniczne firmy jako doskonały teren inwestycyjny. Wpływ na gospodarkę ma również inna dziedzina, a mianowicie turystyka. Słowenia odwiedzana jest nie tylko ze względu na swoje plaże położone nad Morzem Adriatyckim. Terytorium Państwa jest zróżnicowane i również górzyste, co stanowi atrakcje dla turystów. Będąc w Słowenii, należy także bliżej zapoznać się z kulturą i historią kraju. To zadanie znacznie ułatwią wycieczki po najróżniejszych zabytkach.

Będąc w Słowenii, nie można nie zobaczyć urokliwego miasteczka nad rzeką Lublanica. Chodzi oczywiście o stolice tego kraju. Znajdziemy tutaj wiele miejsc, które naprawdę warto odwiedzić. Zatem wycieczkę należy rozpocząć na przykład od pałacu Biskupiego, udając się następnie pod zamek. Z pewnością ciekawostką są tutaj rzymskie ruiny oraz klasztor i kościół Urszulanek. Miasto to możemy podziwiać, także spacerując brzegiem wspomnianej rzeki. Bez wątpienia na uwagę zasługuje również Muzeum Narodowe, Biblioteka Narodowa oraz Galeria Narodowa. W tych miejscach lepiej poznamy ten kraj od strony jego kultury i historii.

Przykładowy cennik

 • Wynajęcie auta + kierowca pracujący 100zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 50zł.
 • Wynajęcie auta + 2 osoby noszące 120zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 60zł.
 • Wynajęcie auta + 3 osoby noszące 140zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 70zł.
 • Transport na terenie PL i UE
 • Transport poniżej 100 km ustalany indywidualnie.
 • Transport powyżej 100 km od 1.4zł/km
 • Na terenie Warszawy brak dodatkowych opłat typu ( podstawienie auta, kilometry, piętra, materiały zabezpieczające itp.)
 • Każde zlecenie objęte polisą PZU.
Czas realizacji zlecenia

Wszystko uzależnione jest od odległości jaką musi odbyć nasz kierowca oraz warunków na drodze. Przybliżony czas zlecenia to 1-2 dni.

Miasta, w których wykonujemy najwięcej zleceń:

 • Lublana
 • Maribor
 • Celje
 • Kranj

Słowenia:

Powierzchnia 20 273 km²
Liczba ludności 2 061 952
Jednostka monetarna 1 euro
Kod telefoniczny +386

źródło:wikipedia.org