Przeprowadzki Warszawa - Szwecja

Szwecja należy do krajów skandynawskich. Znaleźć możemy ją w północnej części Europy. Państwo to graniczy z Finlandią oraz Norwegią. Dzięki cieśninie Öresund ma również granicę z Danią. Poza tym kraj ten także ma dostęp do Morza Bałtyckiego oraz Morza Północnego. Nie mniej jednak to nie wszystkie akweny, jakie otaczają Szwecję. Wszak jest jeszcze Zatoka Botnicka. Stolicą Szwecji jest miasto Sztokholm.

Jeśli chodzi o gospodarkę tego kraju, to jest ona bardzo rozwinięta. Zawdzięcza to przede wszystkim różnorodności surowców naturalnych. Szwecja jest największym eksporterem stali. Poza tym na terenie tego kraju mamy dość spore zalesienie. W związku z tym drewno stanowi samo w sobie surowiec wspierający gospodarkę. Z drewna również wykonywany jest węgiel drzewny. Poza tym kraj ten ma wysokiej jakości żelazo, które również napędza gospodarkę. Wszystkie te surowce wykorzystywane są nie tylko w tym kraju, ale także stanowią towar eksportowy. Poza tymi gałęziami gospodarki kraj ten ma również rozwinięte hutnictwo metali nieżelaznych, przemysł maszynowy, transport do Szwecji i ze Szwecji, a także produkcje broni. Ważną informacją jest także podejście rządu do bezrobocia. W tym kraju dba się o to, by każdy obywatel posiadał pełne zatrudnienie. Dzięki temu w Szwecji występuje stosunkowo niski stopień bezrobocia. Na tle innych krajów Szwecja na ten temat wypada bardzo korzystnie. Nie bez znaczenia dla gospodarki jest także turystyka, która stanowi pokaźny wpływ na finanse państwa. Najczęściej Szwecja odwiedzana jest ze względu na swoje położenie, a także zabytki.

Ciekawym sposobem dostania się do tego kraju jest, przypłyniecie promem. Można to uczynić bezpośrednio do stolicy Szwecji, czyli do Sztokholmu. Będąc już na terenie tego miasta, powinniśmy skierować się najpierw w stronę Muzeum okrętu Vasa i Skansen, które stanowi najczęściej odwiedzaną atrakcję turystyczną. Poza tym w stolicy warte uwagi są również pałac królewski, katedra, a także dom rycerstwa i szlachty szwedzkiej oraz ratusz. Wycieczkę warto zakończyć w Skansenie.

Przykładowy cennik

 • Wynajęcie auta + kierowca pracujący 100zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 50zł.
 • Wynajęcie auta + 2 osoby noszące 120zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 60zł.
 • Wynajęcie auta + 3 osoby noszące 140zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 70zł.
 • Transport na terenie PL i UE
 • Transport poniżej 100 km ustalany indywidualnie.
 • Transport powyżej 100 km od 1.4zł/km
 • Na terenie Warszawy brak dodatkowych opłat typu ( podstawienie auta, kilometry, piętra, materiały zabezpieczające itp.)
 • Każde zlecenie objęte polisą PZU.
Czas realizacji zlecenia

Wszystko uzależnione jest od odległości jaką musi odbyć nasz kierowca oraz warunków na drodze. Przybliżony czas zlecenia to 2-3 dni.

Miasta, w których wykonujemy najwięcej zleceń:

 • Sztokholm
 • Göteborg
 • Malmö
 • Uppsala

Szwecja:

Powierzchnia 449 964 km²
Liczba ludności 10 012 614
Jednostka monetarna 1 korona
Kod telefoniczny +46

źródło:wikipedia.org