Przeprowadzki Warszawa - Węgry

Węgry to kraj, który nie ma dostępu do żadnego akwenu, należy do krajów śródlądowych. Na mapie znajdziemy Węgry w środkowej części Europy. Sąsiadami tego państwa są następujące kraje: Słowenia, Chorwacja, Serbia, Rumunia, Ukraina, Słowacja oraz Austria. Stolicą Węgier jest miasto Budapeszt.

Mimo iż na Węgrzech jest stosunkowo niewiele źródeł surowców naturalnych, to jednak stanowią one jeden z głównych punktów wpływających na gospodarkę. Eksploatuje się tutaj odkrywkowo boksyt. Poza tym znaleźć możemy również wiele innych złóż, które są wydobywane. Zaliczyć do nich możemy, chociażby miedź, cynk czy węgiel kamienny i węgiel brunatny. Nie mniej jednak to nie jest jedyny element przemysłu w tym kraju. Wszak o wiele bardziej rozwinięty jest przemysł maszynowy, przemysł chemiczny, elektrotechniczny, a także elektroniczny. Główną gałęzią gospodarki na Węgrzech jest rolnictwo. Dzięki położeniu nizinnemu, a także klimatowi możliwa jest uprawa między innymi winorośli, które wykorzystywane są w winnicach do produkcji win. Poza tym na tych terenach uprawia się zboża, pszenice, kukurydze, a także buraki cukrowe oraz ziemniaki, słonecznik. Na terenie tego kraju dość sporo rolników zajmuje się również uprawą tytoniu i konopi. Dlatego też transport towarów z Węgier i na Węgry, jest cały czas w świetnej formie. Również położenie oraz klimat wpływają na to, że turystyka jest dobrze rozwiniętą gałęzią gospodarki. Ten dział także przynosi spore dochody dla tego kraju. Dlatego też znajdziemy tutaj liczne nowoczesne bazy hotelowe, które rozmieszczone są na terenie całego kraju. Najczęściej znaleźć można je w miejscowościach turystycznych.

Będąc na Węgrzech, nie można nie odwiedzić stolicy, czyli Budapesztu. Znajdziemy tutaj liczne zabytki, które stanowią historyczne i kulturalne pamiątki Węgier. Poza tym w Budapeszcie znajdziemy liczne muzea i teatry, które świadczą o wysokim poziomie kultury w tym mieście, a także całym kraju. Dlatego też przebywając w Budapeszcie, warto przynajmniej kilka z tych miejsc odwiedzić. Najczęściej stolica odwiedzana jest ze względu na swoje łaźnie, czyli termy i baseny.

Przykładowy cennik

 • Wynajęcie auta + kierowca pracujący 100zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 50zł.
 • Wynajęcie auta + 2 osoby noszące 120zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 60zł.
 • Wynajęcie auta + 3 osoby noszące 140zł pierwsza godzina, każde kolejne 30min 70zł.
 • Transport na terenie PL i UE
 • Transport poniżej 100 km ustalany indywidualnie.
 • Transport powyżej 100 km od 1.4zł/km
 • Na terenie Warszawy brak dodatkowych opłat typu ( podstawienie auta, kilometry, piętra, materiały zabezpieczające itp.)
 • Każde zlecenie objęte polisą PZU.
Czas realizacji zlecenia

Wszystko uzależnione jest od odległości jaką musi odbyć nasz kierowca oraz warunków na drodze. Przybliżony czas zlecenia to 1-2 dni.

Miasta, w których wykonujemy najwięcej zleceń:

 • Budapeszt
 • Debreczyn
 • Segedyn
 • Miszkolc

Węgry:

Powierzchnia 93 030 km²
Liczba ludności 9 849 000
Jednostka monetarna forint
Kod telefoniczny +36

źródło:wikipedia.org